X
سمعک نامرئی | قیمت سمعک نامرئی

سمعک نامرئی
خرید سمعک نامرئی،قیمت سمعک نامرئی

سمعک ها معمولا در سایز و رنگ های متفاوتی به بازار عرضه می شوند تا برای سلیقه ها و سبک های مختلف مناسب باشند.اما بعضی وقت ها شما نیاز به راهی برای شنیدن دارید و اصلا دلتان نمی خواهد دیده نشود. سمعک نامرئی یک راه کاملا جدید برای شنیدن بهتر و دیده نشدن به عنوان یک انسان با مشکل شنوایی هستند. زمانی که در گوش قرار می گیرند به سختی قابل رویت هستند.

این مطلب راهنمای کامل خرید سمعک نامرئی ،معرفی عوامل تاثیرگذار در  قیمت سمعک نامرئی می باشد برای دسترسی سریع تر عنوان مورد نظر را انتخاب نمایید.

 

خرید سمعک


در اینجا مطالبی در مورد آنچه که در هنگام خرید سمعک باید بدانید آورده شده است. به یاد داشته باشید که کارشناس شنوایی شما باید به شما در درک گزینه های زیر کمک کند تا بتوانید یک سمعک مناسب برای خود انتخاب کنید:
1. شدت شنوایی از دست رفته شما: شما به یک دستگاه شنوایی نیاز دارید که قادر به تقویت مناسب صداها باشد. اگر ناشنوایی شدید یا عمیق دارید، به وسیله ای نیاز است که بتواند صداها را در سطوح بالاتر تولید کند.
2. توانایی شما برای شنیدن صدای مطلوب در  کنار نویزها و صداهای مزاحم: در هر آزمون شنوایی، باید گفتار در آزمون نویز انجام شود. اگر شما در انجام این آزمایش خوب عمل کنید، سمعک ها به شما در محیط های پر سر و صدا کمک می کنند تا صداهای مطلوب را بهتر بشنوید.
3. دسترسی به برندهای خاص سمعک: برخی از برندهای سمعک در منطقه شما در دسترس نیستند. این ممکن است گزینه های شما را برای انتخاب محدود کند.
4. ویژگی های اختصاصی: متخصص شنوایی شما باید از نیازها و اهداف شما از گوش دادن مطلع شود و ویژگی های شنوایی را که می تواند برای شما رضایت بخش تر و سودمند تر باشد نشان دهد تا بتوانید خرید سمعک را به درستی انجام دهید.
5. سبک زندگی شما: سمعک های پیشرفته تر، برای رسیدن به اهداف کسانی هستند که سبک زندگی فعال تری دارند. اگر شما در محیط های از نظر شنیداری چالشی هستید، باید از سمعک هایی با تکنولوژی بالاتر استفاده کنید.

مهم ترین قسمت خرید سمعک


با تمام مطالب گفته شده، مهم ترین قسمت خرید سمعک نیازهای فردی شخص ناشنوا یا کم شنوا است. نیازهای هر فرد متفاوت است و بنابراین هیچ سمعکی وجود ندارد که برای همه افراد مناسب باشد. از دست دادن شنوایی، همیشه فردی است و نیازهای ما و شرایط زندگی ما متفاوت. مهمترین نکته این است که سمعکی را پیدا کنید که به بهترین وجه نیازهای  شنوایی و کم شنوایی شما را تامین کند. همچنین مهم است که بتوانید سمعک خود را به سرعت و سهولت استفاده کنید. بنابراین نحوه انتخاب و خرید سمعک همیشه به میزان شنوایی فرد و نیازهای شخصی اش بستگی دارد.
تمام سمعک های جدید از اجزای با کیفیت و بر اساس تکنولوژی دیجیتال مدرن ساخته شده اند و تمام تولیدکنندگان پیشرو، سمعک ها را در تمام محدوده قیمت ها ارائه می کنند و شما به راحتی می توانید از بین آنها انتخاب مناسب را داشته باشید.

فواید خرید سمعک نامرئی

با استفاده از این سمعک ها ، اعتماد به نفس شما بالا می رود چرا که مردم شما را می بینند و مشکل شنواییتان کاملا از دیدگان آن ها پنهان است. قرار گیری خاص این نوع از سمعک ها درون کانال گوش علاوه بر پنهان ماندن باعث می شود تا صدا ها کاملا واضح به شما برسد و حتی در محیط های شلوغ نیز مشکلی برای دریافت صدا نداشته باشید.

جدیدترین سمعک نامرئی

 

جدیدترین مدل سمعک

 

تاثیر تکنولوژی بر قیمت سمعک نامرئی

 

بعضی از این سمعک ها قابلیت اتصال به گوشی موبایل را دارد . می توان بجای بیرون آوردن سمعک برای کنترل حافظه و کم و زیاد کردن صدا از موبایل استفاده کرد.که این تکنولوژی باعث افزایش قمیت سمعک نامرئی می شود.

اتصال سمعک به موبایل

این دسته از سمعک ها بیشتر برای استفاده از افراد جوان و میانسال است و برای افراد مسن مناسب نیست. همچنین بدلیل کوچک بودن استفاده از آن برای کودکان نیز توصیه نمی شود.

نحوه کار و عملکرد سمعک ها

 • اساس کار یک سمعک تقویت کردن امواج صوت ورودی به گوش می باشد.
 • سمعک ها با استفاده از اجزا مشابه صدا را از محیط به گوش رسانده و آن را بلند تر می کنند.
 • بیشتر سمعک ها دیجیتال بوده و با استفاده از باتری کار می کنند.
 • در ساختار سمعک میکروفن های کوچک صدا را از محیط بیرون جمع آوری کرده و یک تراشه کامپیوتری با یک آمپلیفایر (تقویت کننده) صدا های جمع آوری شده را به کد های دیجیتالی تبدیل می کنند.
 • این تراشه صداها را بر اساس مشکل شنوایی فرد، نیاز های شنوایی و سطح صدا در محیط اطراف فرد بررسی و تنظیم می کند. سپس سیگنال های تقویت کننده به امواج صوت تبدیل شده و به وسیله بلندگو به گوش شما می رسد.

 

مزایای خرید سمعک نامرئی

مزایای خرید سمعک نامرئی

 • مناسب برای افراد با مشکل شنوایی خفیف تا متوسط
 • نویز حاصل از باد کمتر(احتمال کمتری وجود دارد که این سمعک ها صدای باد را دریافت کنند)
 • راحتی در استفاده و حس نشدن آن درون گوش
 • بدلیل قرار گرفتن در کانال گوش، حتی از نزدیک نیز به سختی قابل مشاهده است
 • امکان کنترل به وسیله گوشی موبایل در بعضی مدل ها
 • به دلیل نصب شدن در عمق زیاد بر خلاف سایر سمعک ها محدوده ی زیادی از گوش گرفته نشده
 • صدا بصورت طبیعی به وسیله شکل گوش جمع آوری می شود.

 

معایب سمعک نامرئی

معایب سمعک نامرئی

 • نامناسب برای کودکان:به علت رشد کودک و تغییر اندازه کانال و مجرای گوش کودکان
 • اندازه کوچک سمعک:باعث محدودیت در توان و صدای آن می شود در نتیجه برای افراد با مشکل شنوایی بالا مناسب نیستند.
 • نحوه استفاده:ممکن است قرار دادن و خارج کردن آن از گوش مشکل باشد.
 • تعویض باتری:از باطری های کوچکتری استفاده می کنند و در نتیجه نیاز به تعویض باطری سریع تر دارند.

نحوه استفاده از سمعک نامرئی

بعد از خرید سمعک نامرئی باید به نحوه ی استفاده از آن توجه کنید،زیرا ممکن است به سمعک آسیب برسد،در فیلم زیر نحوه ی استفاده از سمعک نامرئی به طور کامل توضیح داده شده است.

 

 

انواع سمعک های از نظر شکل ظاهری

انواع سمعک نامرئی

انواع زیادی از این نوع از سمعک های نامرئی وجود دارد که با توجه به نحوه ی قرار گیری آن ها درون گوش و همچنین اندازه ی آن ها نام های متفاوتی به خود گرفته اند.قبل از خرید سمعک نامرئی لازم است با انواع سمعک نیز آشنا شوید و سپس بر اساس نیاز خود سمعک مورد نظرتان را انتخاب کنید،هم چنین یکی از عوامل تاثیرگذار در قمیت سمعک نامرئی نوع سمعک می باشد که در ادامه به معرفی هر کدام می پردازیم:

سمعک ITE یا سمعک داخل گوشی (In The Ear به معنی در درون گوش)

سمعک های در درون گوش یا ITE قالب های سفارشی گوش هستند که بصورت مداری ساخته می شوند. تقریبا اکثر قسمت قابل دید گوش را اشغال می کنند. سمعک ITE

مزایای خرید سمعک ITE

 • این نوع سمعک ITE معمولا ساده تر از بقیه انواع آن می باشد.
 • به شما اجازه می دهد تا به سادگی باطری های آن را تعویض کرده و با توجه به شنوایی خود و قابلیت های سمعک، آن را تنظیم کنید.
 • سمعک ITE برای کسانی که مهارت های محدودی دارند (کم حوصله یا سن بالا هستند) ایده آل باشد.
 • از سمعک ite در مشکلات شنوایی خفیف تا شدید استفاده می شود.

سمعک های پشت گوشی یا سمعک BTE

(Behind The Ear) این سمعک که شناخته شده ترین نوع در میان سمعک ها می باشد به راحتی در پشت گوش قرار گرفته و به قالبی که درون گوش قرار می گیرد متصل می شود. ساخت این قالب با توجه به شکل گوش فرد مورد نظر انجام می شود.

سمعک BTE

بر خلاف نمونه های آنالوگ قدیمی، سمعک های پشت گوشی امروزی نازک تر و دقیق تر ساخته شده و همچنین طراحی آن بصورتی است که فرد می تواند آن را مطابق رنگ مو و پوست خود داشته باشد. این سمعک ها برای محدوده بزرگی از مشکلات شنوایی و حتی افت شنوایی عمیق مناسب هستند.

سمعک نامرئی IIC یا سمعک های نامرئی درون کانال

(Invisible In Canal) می توان آن ها را دقیق ترین سمعک امروزی نامید! این سمعک به دلیل اندازه خیلی کوچک و قرار گیری آن در قسمت عمیقی از گوش، در هنگام استفاده غیر قابل دید می باشد. سمعک IIC

قرار گیری استراتژیک این سمعک که در نزدیکی پرده گوش (پرده صماخ) قرار می گیرد به این معناست که می تواند صدای طبیعی ایجاد کند و در نتیجه شانس ایجاد نویز و اغتشاش را به حداقل می رساند. این سمعک برای گوش شما قالب بندی و ساخته می شود در نتیجه در هنگام استفاده آنقدر راحت است که گاهی فراموش می کنید که اصلا از سمعک استفاده می کنید. از این سمعک در مشکلات شنوایی خفیف تا متوسط استفاده می شود.

قیمت سمعک نامرئی IIC

قیمت سمعک نامرئی IIC با توجه به نوع برند آن متفاوت میباشد هم چنین نوع تکنولوژی به کار رفته در آن روی قیمت سمعک نامرئی تاثیر زیادی دارد.

سمعک نامرئی CIC یا سمعک های کاملا درون کانال

(Completely In Canal) سمعک cic کاملا درون کانال گوش قرار می گیرد . تنها قسمت پلاستیکی کوچکی که دسته نامیده می شود و برای قرار دادن و یا خارج کردن سمعک می باشد در بیرون کانال دیده می شود. کمی بزرگ تر از سمعک نامرئی در درون کانال (IIC) است . بعد از IIC کوچک ترین سمعک در میان سمعک هاست.

سمعک CIC

سمعک CIC ساخته شده مطابق قالب گوش و رنگ پوست فرد استفاده کننده می باشد. این سمعک تقریبا در کانال گوش قرار می گیرد و به سختی قابل رویت است . در نتیجه انتخاب خوبی برای کسانی است که زیبایی برای آن ها مهم است. از این سمعک در مشکلات شنوایی خفیف تا متوسط استفاده می شود.

قیمت سمعک نامرئی CIC

در برندهای روز دنیا قیمت سمعک نامرئی cic متفاوت می باشد و بستگی به سایز و تکنولوژی به کار رفته در این سمعک قیمت سمعک نامرئی cic را متغیر میکند.

سمعک نامرئی ITC یا سمعک های درون کانال

(In The Canal) همینطور که در تصویر زیر می بینید ، سمعک itc بی نظیر درست در ورودی کانال گوش قرار می گیرد. سمعک نامرئی ITC  

کمی بزرگ تر از CIC بوده و به دلیل بزرگ تر بودن و داشتن فضای بیشتر توان بالاتر و محدوده ویژگی های بیشتری دارد. از سمعک ITC در مشکلات شنوایی خفیف تا نسبتا شدید استفاده می شود.

قیمت سمعک نامرئی ITC

قیمت سمعک نامرئی درون کانال یا ITC با توجه به ویژگی ها،سایز سمعک و برند آن متفاوت می باشد.برای اطلاع از قیمت سمعک نامرئی میتوانید با کلینیک تماس بگیرید.

سمعک نامرئی RIC یا سمعک های گیرنده در کانال

(Receiver in canals) دقیق اما پر قدرت! سمعک های گیرنده در درون کانال به راحتی پشت گوش قرار می گیرد. سمعک نامرئی RIC

مزایای خرید سمعک RIC

 • در سمعک RIC یک سیم فرستنده را به پوسته متصل می کند.
 • فرستنده در درون قالب گوش و یا قسمت گنبدی گوش قرار داده می شود.
 • نتیجه آن کنترل در صدا بهتر و نویز و اغتشاش کمتر است.
 • محبوبیت سمعک ric بطور چشمگیری در حال افزایش است. زیرا علاوه بر کمتر دیده شدن بر روی گوش می تواند برای تمام مشکلات شنوایی نیز استفاده شود.

قیمت سمعک نامرئی RIC

برای اطلاع از قمیت سمعک نامرئی RIC می توانید با ما تماس بگیرید.

بهترین مارک سمعک در ایران

برای خرید سمعک نامرئی نیاز دارید تا با شرکت های تولید کننده ی سمعک و سابقه ی آن ها آشنا شوید تا بهترین انتخاب را در خرید سمعک نامرئی داشته باشید.شرکت های زیادی در زمینه تولید سمعک فعالیت دارند که هر کدام از این شرکت ها محدوده گسترده ای از انواع سمعک را تولید می کند.برند  پس در ادامه به معرفی برند های معروف تولید کننده سمعک موجود در ایران می پردازیم:

سمعک نامرئی زیمنس ( سمعک Simens)

سمعک نامرئی زیمنس

این شرکت آلمانی قدیمی ترین شرکت در زیمنه تولید سمعک می باشد. این شرکت همواره دارای پایبندی شدید به تعهدات و تلاش صادقانه برای بهبود سطح شنوایی است . همچنین در ساخت سمعک های خود از تکنولوژی روز دنیا استفاده کرده و هر سال کیفیت محصول خودش را بالا می برد.

سمعک نامرئی فوناک ( سمعک Phonak)

سمعک نامرئی فوناک

سمعک فوناک در سال 1947 در کشور سوئیس تاسیس شده است. این برند همواره بهترین و کاربردی ترین سمعک ها را در جهان را تولید می کند.

سمعک نامرئی اتیکن ( سمعک Oticon)

سمعک نامرئی اتیکن 

کمپانی دانمارکی اتیکن یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت های تولید کننده در جهان به شمار می آید . کمپانی سمعک اتیکن در زمینه تحقیقات شنوایی نیز بسیار فعال است.

سمعک نامرئی ویدکس ( سمعک Widex)

سمعک نامرئی ویدکس

سمعک ویدکس در سال در دانمارک 1956 تاسیس شد. این شرکت با ارائه محصولات جدید و خدمات منحصر به فرد خود از قبیل ۲ سال گارانتی بی قید و شرط بین المللی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش توانسته است رضایت خاطر کامل استفاده کنندگان را فراهم سازد.

سمعک نامرئی استارکی (سمعک Starkey)

سمعک نامرئی استارکی 

سمعک استارکی یک برند آمریکایی است که در سال 1970 تاسیس شد. سمعک هوشمند ضد آب و نامرئی از محبوب ترین سمعک های استارکی می باشد. سمعک های این شرکت دارای دوره آزمایشی 90 روزه می باشند.  

سمعک نامرئی یونیترون (سمعک Unitron )

سمعک نامرئی یونیترون

سمعک یونیترون یک برند کانادایی است. سمعک یونیترون یکی از تولید کنندگانی است که سریعترین رشد و کسب موفقیت را در میان برندهای مختلف سمعک داشته است.

سمعک نامرئی ریساند (سمعک Resound)

سمعک نامرئی ریساند

شرکت ریساند یک شرکت دانمارکی است که سابقه‌‌ای طولانی در زمینه‌ی کمک به بازیابی شنوایی افراد دارد. سیستم پردازش صوت ریساند صداها را به بهترین و شفاف‌ترین صورت ممکن منتقل می‌کند . با شبیه ‌سازی عملکرد گوش واقعی ، درک بسیار خوبی از صحبت افراد را به بوجود می آورد.

قیمت سمعک نامرئی

قیمت سمعک نامرئی بر اساس سبک زندگی شما و همچنین سطح تکنولوژی ای که شما در سمعک خود می خواهید تغییر می کند. در حالت کلی سه سطح تکنولوژی در سمعک ها وجود دارد . با توجه به میزان نیاز افراد با مشکل شنوایی خفیف، متوسط و شدید ارائه می شود. هر کدام طراحی ها و ویژگی های خاص خود را دارند. حتما قبل از خرید سمعک ابتدا به دکتر مراجعه کرده تا ابتدا دلیل افت در شنوایی شما را بررسی کند. سپس بعد از تایید دکتر به مرکز شنوایی سنجی ثمین آوا بیایید تا میزان مشکل شنوایی شما مشخص شود. برای مشاوره خرید و قیمت سمعک میتوانید با ما تماس بگیرید.  

خرید سمعک نامرئی

برای مشاوره رایگان خرید سمعک نامرئی و ویزیت می توانید با ما تماس بگیرید:

02166975190 _02166975196 _02166956880_ 02166405051

منبع: خرید سمعک